Zdravé knihy

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 16

6. září 2018 v 19:21 | Mikalia
Spojené státy kvůli své epidemii obezity pomalu, ale jistě přecházejí na nápoje bez cukru, v roce 2010 tvořila 42% prodeje Cola Coly v Usa její varianta bez cukru. Ale ne tak rychle. Pokud se 33% veškerého cukru ukrývá v nápojích a 42% nápojů je dnes bez cukru, pak už by měl pomalu někdo hubnout. Přesto však neexistuje jediná studie, která by ukazovala, že nahrazování slazených nápojů nápoji bez cukru doopravdy vede k redukci hmotnosti obézních subjektů.

Cukr - Náš zabiják 8

14. srpna 2017 v 0:56 | Mikalia
Vroce 1983 prezident Reagan rozhodl, že kečup je zelenina :D:D:D

Cukr - Náš zabiják 7

14. srpna 2017 v 0:52 | Mikalia
Cukr se vyrábí v 18ti státech, podporuje 146 000 amerických pracovních míst a každoročně připspívá do ekonomiky deseti miliardami dolarů.

Cukr - Náš zabiják 6

14. srpna 2017 v 0:50 | Mikalia
Celkem 190 miliard dolarů ( dvě třetiny ) Farm Billu se využívá na výživové programy, v první řadě pro chudé - jako jsou SNAP, WIC, Program potravinové pomoci v nouzi, nebo Národní program školních obědů (NSLP). Cíle všech těchto programů jsou tytéž, zajistit levnou výživu s pomocí všeho toho dotovaného nadbytečného jídla. Například program WIC byl vytvořen, aby zabránil nedostatečnému prospívání u miminek narozených chudým matkám. Bohužel epidemie obezity u chudých dětí je jen odpovídající reakcí na to. Do roku 2007 se v portfoliu WIC nacházely ovocné džusy, ale ovoce nikoli - protože ovocné šťávy byly levné a ovoce nikoli. A je také pravda, že s mraženým pomerančovým džusem se obchoduje na komoditním trhu, ale s ovocem ne. A i když dnes je přes WIC dostupné i ovoce, za děti i matky stále mluví jejich činy: vybíraji si raději džusy kvůli pohodlí a pocitu slasti.

Dokument - Dieta

14. srpna 2017 v 0:36 | Mikalia
Leptin
Efedrin při cvičení
Kofein - účinek na 2 hodiny
Dopamin
Dokument Super size me
Serotonin

Cukr - Náš zabiják 5

11. srpna 2017 v 13:51 | Mikalia
Barry Popkin ze Severokarolínské univerzity tvrdí, že z šesti set tisíc druhů potravin na prodej ve Spojených státech je 80% obohaceno přidaným cukrem. Devadesát procent potravin vyrobených v USA vám prodá dohromady deset potravinářských koncernů - Coca - Cola, Conagram Dole, General Mills, Hormel, Kraft, Nestle, Pepsico, Procter and Gamble a Unilever.
A chudí mají přístup pouze k jídlům, která seženou přes programy SNAP a WIC a která jsou skoro všechna průmyslově zpracovaná a nabitá cukrem kvůli redukci jejich znehodnocování.

Cukr - Náš zabiják 3

11. srpna 2017 v 7:42 | Mikalia
A podobně zpracovatelé potravin používají aditiva pro zvýraznění chuti, barvy, struktury, skladovatelnosti a dalších vlastností chutnosti. Například přítomnost glukozovo-fruktozového sirupu v hamburgerových houskách řetězců rychlého občerstvení zesiluje sladkou chuť a prodlužuje životnost výrobku. Podobně trans-tuky se výtečně hodí ke smažení. ( koblihy, hranolky ), protože podléhají oxidaci hůře než rostlinné oleje. V jedné studii, která se zabývala tím, jak restaurace s rychlým občerstvením plánují svá menu, vyšší manažeři označili právě skladovatelnost a kažení za hlavní překážky v tom, aby nabízeli zdravější jídla. Průmyslové zpracování potravin nakonec vede ke kombinacím a koncentracím živin, které se v přírodě vůbec nevyskytují a v které v sobě ukrývají potenciál možného zneužívání.

Cukr - Náš zabiják 2

11. srpna 2017 v 7:36 | Mikalia
Kdyby sama Coca- cola v roce 1903 neodstranila ze své koly kokain, rozhodně by to za ni udělala americká vláda. A z tabákových dokumentů jsme se dozvěděli, jak průmysl manipuloval s hladinami nikotinu, aby zvýšil návykový potenciál cigaret. Dalších podobností v industrializaci návykových drog versus rychlého občerstvení je přidávání dalších složek pro vyšší vynikavost. Například do cigaret se velmi často přidává mentol. V roce 2011 Vědecký poradní výbor FDA pro tabákové výrobky ukázal, že mentol má uklidňující a anestetické účinky, které snižují štíplavost cigaretového kouře, a že tento účinek může usnadnit započetí raného návyku na kouření v mladém věku.

Cukr - Náš zabiják 1

10. srpna 2017 v 10:42 | Mikalia
Porce podávané v restauracích rychlého občerstvení se od 70.let výrazně zvětšily. Limonády se zvedly o 49 kalorií, hranolky o 68 kalorií, hamburgery vyrostly o 97 kalorií. Častí návštěvníci rychlého občerstvení pojídají denně v průměru víc kalorií než ti, kdo do takových podniků chodí zřídka nebo vůbec. Cenová tvorba a balení povzbuzují větší porce. V jednom experimentálním restauračním prostředí zákazníci, kterým podali větší porce, snědli o 43% víc.Děti, které se stravují dvakrát týdně ve fast foodu zvyšují své riziko obezity o 60%, ty které sem zavítají třikrát týdně o 300%.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig 2

10. srpna 2017 v 10:36 | Mikalia
Jak přežít v restauraci...

1. Je-li jídlo zabalené v nějakém obalu, pak je pravděpodobné, že obal je pro zdraví prospěšnější než jídlo samotné. Fastfood restaurace jsou zkrátka protikladem skutečného jídla...

2. Ať uděláte cokoliv, neobjednávejte si limonádu.

3. Požádejte číšníka, aby nedával na stůl chléb nebo chipsy...

4. Jestli jste tento týden již měli dezert, druhý už si nedávejte...

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig 1

10. srpna 2017 v 10:32 | Mikalia
Jak se vyznat v potravinové etiketě...

-Jdete-li nakupovat hladoví, je všechno ztraceno...

-Nakupujte po obvodu supermarketů. Jak zabloudíte mezi vnitřní regály, jste ztraceni.

-Skutečné potraviny nemají a nepotřebují etikety s výživovou hodnotou. Čím víc etiket čtete, víc braku nakupujete.

-Skutečné potraviny se kazí- což je dobré. Když je dokážou strávit bakterie, znamená to, že můžete i vy. ( protože vaše Mitochondrie jsou jen nově vybavené bakterie. Konzumace skutečných potravin má tři hlavní nevýhody. První je, že chvíli trvá, než si je uvaříte. Ale budete- li jíst skutečné potraviny, automaticky zvyšujete své hladiny vlákniny a mikroživin a redukujete množství fruktozy a trans.tuků. Druhá je, že opravdové jídlo se kazí, takže ho nemůžete mít ve spíži donekonečna. Třetí je, že skutečné jídlo je dražší.

-Hledejte skrytý cukr. A oni se schovají velmi dobře.

Cukr - Náš zabiják

10. srpna 2017 v 10:23 | Mikalia
Spojené státy kvůli své epidemii obezity pomalu, ale jistě přecházejí na nápoje bez cukru, v roce 2010 tvořila 42% prodeje Cola Coly v Usa její varianta bez cukru. Ale ne tak rychle. Pokud se 33% veškerého cukru ukrývá v nápojích a 42% nápojů je dnes bez cukru, pak už by měl pomalu někdo hubnout. Přesto však neexistuje jediná studie, která by ukazovala, že nahrazování slazených nápojů nápoji bez cukru doopravdy vede k redukci hmotnosti obézních subjektů.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 16

10. srpna 2017 v 10:18 | Mikalia
Počet lidí, kteří dokážou dodržovat nějakou dietu, je extrémně nízký. Heslem diet je recidivismus. Jednak je tu pokušení. Pak je tu pohodlí. Dále je tu nedostatečný přístup. A pak je tu nuda. A třešničkou na dortu u většiny lidí držících dietu je negativní hmotnostní plató, které sílu vaší vůle oslabuje ještě víc.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 15

10. srpna 2017 v 10:12 | Mikalia
Když to vybudujete, oni přijdou.

Takhle to vypadá v realitě. Vybudovat trh z ničeho - neboli být proaktivní... Jak rád říkám svým dětem :

Reklama je zapotřebí jen u výrobků, které nechceme a nepotřebujeme....

Potravinářský průmysl ( výrobce, maloobchodníky a zásobování ) předčí co do finančních výdajů za marketing už jen průmysl automobilový. Ať se vám to líbí nebo ne, jsme ve svém rozhodování ovlivnění tím, co chtějí média, abychom chtěli my. Zvláště naše děti. Možná víte, že byste měli jíst víc ovoce a zeleniny, ale kolik reklam to vám nebo vašim dětem opakuje? Za sektory ovoce, zeleniny a obilovin se utratí méně než 5% všech dolarů určených na propagaci potravin.

Vláda ani ministerstvo zemědělství (USDA ) se nemůže měřit s takřka neomezenými fondy potravinářského průmyslu. V roce 1997 utratilo USDA 300 milionů dolarů za propagaci zdravého stravování, v porovnání s 11 miliardama dolarů utracenými za reklamy na brakové potraviny, z nichž 4,2 miliardy se zaměřovaly přímo na děti.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 14

10. srpna 2017 v 10:06 | Mikalia
Argument v potravinářství č. 4

Dáváme veřejnosti jen to, co chce...

Potravinářský průmysl pouze reaguje na potřebu lidí tím, že zaplňuje mezeru v americké ekonomice. Takhle přesně se průmysl rád zobrazuje - jako reaktivní. Velikosti porcí v této zemi jsou výrazně větší než byly před dvaceti lety. Kupujete si větší porci, protože máte pocit, že dostáváte lepší obchod. Kupujete víc, jíte víc. Všichni vyhrávají. Tedy, všichni ne. Potravinářství vyhrává v tom, že víc prodá, zprostředkovavatel vyhrává svou přirážku, vláda vyhrává svou daň. Prohráváte jen vy....

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 13

10. srpna 2017 v 9:59 | Mikalia
Také si povšimněte, že na potravinových etiketách jsou uvedené doporučené denní dávky každé ze živin. Ale pro cukr žádná doporučená denní dávka ( DDD ) není, ať jde o ten přírodní, nebo ten přidaný. Nedávno jsem měl příležitost sedět v jednom výboru se Samem Kassem, osobním šéfkuchařem Michelle Obamové a jejím zmocněncem pro Taktickou skupinu Bílého domu pro boj s dětskou obezitou. Zeptal jsem se ho rovnou: Proč není žádná DDD cukru? Jeho odpověď vás možná překvapí. Na co potřebujete DDD pro něco, co není živina? Pane! Cukr že není živina? To by možná překvapilo i ministerstvo zemědělství. Dá se říct, že s panem Kassem do jisté míry souhlasím. Cukr rozhodně není základní živina - v tom smyslu, že neexistuje ani jediná biochemická reakce, která by ho vyžadovala. Cukr je pro nás irelevantní a naše těla ho rozhodně nepotřebují. Jak jsme si říkali v 11. kapitole, cukr je toxin ne živina.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 12

10. srpna 2017 v 9:53 | Mikalia
Glukoza, fruktoza, galaktoza - Mléčný cukr
Maltoza ( glukoza, glukoza - nachází se v pivu )
Laktoza ( glukoza - galaktoza - nachází se v mléčných výrobcích )
Sacharoza ( glukoza - fruktoza, nachází se všude )

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 11

10. srpna 2017 v 9:16 | Mikalia

Jak jinak může ve výrobcích být ještě jinak pojmenovaný cukr.... Tzv. Skryté cukry....

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 10

10. srpna 2017 v 9:08 | Mikalia
Čokoládové mléko. Mléko obsahuje vápník, fosfor a vitamín D, což vše je nezbytné pro růst u dětí a pro prevenci osteoporózy u dospělých. Čtvrt litru normálního jednoprocentního mléka obsahuje 130 kalorií a 15 gramů cukru celkem (laktozy ) Čtvrt litru normálního jednoprocentního čokoládového mléka obsahuje 190 kalorií a 29 gramů cukru celkem, tedy 14 gramů přidaného cukru. ( glukozofruktozoveho sirupu ). Takže čokoládové mléko rovná se mléko plus čtvrt litru Coca - Coly.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 9

10. srpna 2017 v 9:04 | Mikalia
Jogurt. Půllitrová Coca-cola obsahuje 27 gramů cukru celkem. Klasický jogurt Yoplait ( 170g ) obsahuje také 27 gramů cukru celkem. Ale jogurt je přece zdravý, nebo ne? Kolik z těchto 27 gramů tvoří mléčný cukr (Laktoza, která neškodí ) a kolik cukru je přidáno ( sacharoza ) Řecký jogurt bez přidaných sladidel obsahuje 64 gramů cukru celkem na 700g, tedy 16 gramů na 170 gramů. To znamená že jeden Yoplait obsahuje 11 gramů přidaného cukru. Takže když sníte Yoplait, dostáváte jogurt plus dvě deci Coca - coly.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 8

6. srpna 2017 v 20:09 | Mikalia
Coca Cola odhaduje že v současnosti tvoří 42% nealkoholických nápojů prodaných v celých USA nápoje bez cukru ( diet např. Cola Zero ) pokud jde o nákupy v McDonalds 71% tvoří varianty slazené cukrem.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 7

6. srpna 2017 v 20:01 | Mikalia
Existují některé důkazy, že cukr může být návykový i pro lidi. Experimentální studie ukazují, že obézní lidé používají cukr k léčení svých psychických symptomů. Ženys nadváhou, které podle vlastní výpovědi často toužily po sladkém, uváděly větší úlevu od různých afektivních poruch v reakci na nápoj s obsahem cukrů než po nápoji proteinovém.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 6

6. srpna 2017 v 19:58 | Mikalia
Přiznejme si všichni máme rádi rychlé občerstvení. A proč bychom neměli mít. Je vymyšlené tak, aby obsahovalo co největší koncentraci tuku, cukru, soli a kofeinu a zároveň je nahuštěné do co nejmenšího balení. Poskytne nám jídlo levně, rychle a bez obsluhy. K jeho charakteristikám patří také hezké balení a restaurační prostředí. ( vlastnosti, díky kterým ho máte ještě radši )
Před deseti lety vydělaly restaurace rychlého občerstvení v USA řes 125 miliard dolarů, což se rovná patnácti procentům tržeb celého potravinářského průmyslu USA. Ale mít něco rád není totéž jako to chtít. A chtít není totéž jako to potřebovat.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 5

6. srpna 2017 v 19:50 | Mikalia
Rychlé občerstvení pojímá čím dál víc jídla konzumovaného mimo domov. Ve Spojených státech v 50. letech 20. století tvořil fastfood 4% celkového prodeje potravy snědené mimo domov. V roce 1997 to bylo už 34%. Každý den se v USA v některé z poboček s rychlým občerstvením nají 30% amerických dospělých a jen Mcdonalds nakrmí šestačtyřicet milionů Američanů.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 4

6. srpna 2017 v 19:45 | Mikalia
Život je moc krátký na to, abychom jedli špatné věci, třebaže jsou levné. Stravování má být příjemným zážitkem, zvláště pokud k tomu máte dobré jídlo. Jen těžko se něco vyrovná výletu do pěkné restaurace se všemi obrazy,zvuky a vůněmi dobře připraveného pokrmu. Je to jedna z opravdových radostí života. Ovšem důvěrná známost povzbuzuje ještě větší neodolatelné touhy.

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 3

6. srpna 2017 v 19:41 | Mikalia

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 2.

6. srpna 2017 v 16:36 | Mikalia
Výzkumy ukazují, že děti nejsou schopné určit rozdíl mezi televizní show a reklamou až do osmi roků. Děti ve Spojených státech sledují televizi tři až čtyři hodiny denně. Programy jsou prošpikované reklamami, jenž se zaměřují právě na tyto mladé diváky a přesvědčují je o tom, co potřebují a bez čeho nemůžou být. Pokud nedokážete rozeznat co je marketing a co ne, jak se mu můžete bránit?

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L 1

6. srpna 2017 v 16:32 | Mikalia
Za posledních deset let také vzrostl počet obézních dětí ve Francii z 5 na 10%. V Japonsku z 6 na 12% a v Jižní Koreji ze 7 na 18%

Cukr - Náš zabiják - Robert H Lustig, M.D, M.S.L

5. srpna 2017 v 21:03 | Mikalia
Lidská psychika je velmi složitá a přitom křehká záležitost. Máme tendenci k " drogování ", protože se hroutíme pod tíhou současného života. Staneme se obětí vlastního chtíče, výrobci zmanipulovaného podvědomí, do něhož producenti vkládají ďábla neukojitelnosti. Když podlehneme ( a jak snadno že? ), stavíme se pro změnu oběťmi jiných průmyslových odvětví - totiž medicíny na straně jedné a prodejců komerčních redukčních diet a zázračných " hubnoucích doplňků " na straně druhé.

Poznámky

13. července 2017 v 6:40 | Mikalia
1 kostka cukru = 4g
Doslazováno cukralozou - špatně
Fruktoza - doslazováno, uměle vyrobená, sladší, navozuje chuť k jídlu, odbourává pocit sytosti
Kukuřičný sirup - doslazovadlo, levné doslazovadlo, špatné pro naše tělo
Karbohydráty = sacharidy
Produkce cukru - 160 miliard tun ročně :-(
cca spotřeba na člověka cukru za rok - kolem 40 kg dříve to bylo 1 kg
Cukr podporuje rakovinné bujení :( a plísně

Mentální anorexie - František D. Krch 41

7. dubna 2017 v 15:49 | Mikalia
Když se blížíte k cíli, jste spokojené, snadněji překonáváte možné obtíže, jste vytrvalejší. V opačném případě znejistíte, začínáte být mrzuté a nedůsledné, ztracíte chuť pokračovat. Nakonec děláte všechno ,abyste svého předsevzetí nedosáhly. Kupodivu právě ty, které si nevěří, mívají sklon vytknout si příliš ambiciózní a nereálné cíle. Je to svým způsobem výhodná strategie. Vzápětí zjistí, že se jim nic nedaří, a mohou všeho nechat. Nejsou dál ohroženy rizikem neúspěchu a nejistotou, která doprovází každé úsilí a změnu. Mohou se vrátit ke svým neurotickým jistotám a oblíbeným zlozvykům.

Mentální anorexie - František D. Krch 40

7. dubna 2017 v 15:44 | Mikalia
S hubnutím to je podobné jako s výhrou na hracích automatech. I když nakonec každý prohraje, je těžké zapomenout na opojnou chuť krátkodobé výhry - ve vašem případě zhubnutí. Stejnou zkušenost mají statisíce lidí, kteří se pokoušeli o dietu. Pět kilogramů dolů - šest nahoru, pocit vítězství - deprese, a tak dále. Jako kotouč na provázku. Jo-jo syndrom, možná ho znáte.

Mentální anorexie - František D. Krch 39

7. dubna 2017 v 15:41 | Mikalia
Ve 20 ti letech nemůžete mít stejnou váhu jako v 15. Také ve 30 ti letech budete pravděpodobně silnější než ve 20 ti.

Mentální anorexie - František D. Krch 38

7. dubna 2017 v 15:40 | Mikalia
Je pravděpodobné, že se při 47 kg cítila dobře, podobně jako alkoholik se cítí dobře v době, kdy začíná pít, nebo zadlužený chorobný hráč, když chvíli vyhrává. Nakonec ale vždy přijde účet a nezbude než respektovat skutečnost.

Mentální anorexie - František D. Krch 37

7. dubna 2017 v 15:37 | Mikalia
Vyhublost negativně ovlivňuje schopnost přiměřeně chápat a prožívat skutečnost.

Mentální anorexie - František D. Krch 36

7. dubna 2017 v 15:35 | Mikalia
S anorektičkami se strašně špatně komunikuje, protože buď je můžete litovat, což jim ve výsledku k ničemu není, nebo s nimi můžete jednat na rovinu a říct jim, co dělají špatně, což je zase štve a ještě víc prohloubí jejich sebelítost. Asi bych možné přístupy shrnul takhle : 1. anorektičce se říká, jak to má těžké, v domnění, že ocení porozumnění. Bohužel ji to neposune nikam a bude omílat dokola stále totéž, což ale okolí postupně přestane bavit. Zároveň se často začne rozpitvávat rodina, traumata, minulost a tím se celý problém ještě víc zamotá. Holku to pohlcuje a pak má v hlavě jen anorexii, složitost svého života a pocit, že ji nikdo nerozumí. 2. Říct ji hned na začátku co dělá špatně, že jde o problém sice nepříjemný, ale ne neřešitelný. V problému se dál nerýpat a řešit to, co je třeba. Mluvit s ní věcně a otevřeně.

Mentální anorexie - František D. Krch 35

7. dubna 2017 v 15:29 | Mikalia
Anorexie, to je především úzkost, rigidita, vyhýbavé chování, perfekcionismus a obsedantní rysy.

Mentální anorexie - František D. Krch 34

7. dubna 2017 v 15:26 | Mikalia
Snižuje se zájem o okolí ( vzrůstá egocentrismus a vztahovačnost ), o sex a vše co se bezprostředně netýká jídla. Ubývá společenských kontaktů, přibývá konfliktů s okolím. Zpravidla vzrůstá zájem o jídlo.

Mentální anorexie - František D. Krch 33

7. dubna 2017 v 15:24 | Mikalia
Koncentrace pozornosti se zhoršuje, stejně jako pracovní tempo a pohotovost chápat komplexní problémy. Mívají problémy se spánkem, mění se jejich denní a pracovní režim.

Mentální anorexie - František D. Krch 32

7. dubna 2017 v 15:21 | Mikalia
Namísto posílení sebevědomí přibývá nejistoty s úzkostných prožitků. I malé problémy se zdají neřešitelné. Na rostoucí tlak ke změně reagují často přecitlivěle až hystericky.

Mentální anorexie - František D. Krch 31

7. dubna 2017 v 11:26 | Mikalia
Anorektičky jsou nešťastné a cítí se provinile, když nedokážou stoprocentně kontrolovat příjem potravy, nebo když jim kolísá tělesná hmotnost.

Mentální anorexie - František D. Krch 30

7. dubna 2017 v 11:23 | Mikalia
Nejistota a nízké sebevědomí jsou také prvními krůčky na cestě k depresi. Jestliže vaše sebehodnocení těsně souvisí s tím, jak hodnotíte svoji postavu a tělesnou hmotnost, skutečnost, že jste se přejedly nebo přibraly na váze, bude pro vás mimořádně demoralizující. Budete se cítit zahanbené a znechucené samy sebou. Důsledkem mohou být depresivní příznaky od podrážděné apatie a pocitů viny až k vyhýbání se společnosti a pocitům beznaděje. U anorexie a bulimie je většina depresivních příznaků nějakým způsobem spojena s obavami o postavu, tělesnou hmotnost a příjem potravy.

Mentální anorexie - František D. Krch 29

7. dubna 2017 v 11:15 | Mikalia
Mentální anorexie významným způsobem narušuje také psychickou pohodu, osobní a společenský život nemocné.

Mentální anorexie - František D. Krch 28

7. dubna 2017 v 11:13 | Mikalia
Na počátku i na konci anorexie je nejistota. Z nejistoty se většina dívek začne nadměrně zabývat tím, jak vypadají a kolik váží. Dieta je jen logickým pokračováním. Nejistota je nakažlivá. Když se nevyznají ve svých pocitech týkající se jídla, pravděpodobně se potom nevyznají ani v jiných pocitech. Pocit neuspokojení navíc posiluje potřebu vyniknout a zvyšuje riziko selhání.

Dieta plochého bříška 1

5. dubna 2017 v 23:50 | Mikalia
Harvardská studie publikovaná v časopise Journal of the American Medical Association šest let studovala přes padesát tisíc žen a zjistila, že při každých dvou hodinách trávených před televizí se obezita zvýšila o dvacet tři procent, a nebezpečí vzniku druhého typu cukrovky skokem vzrostlo o čtrnáct procent. Důvodem byla částečně zvýšená konzumace při sledování televize, stejně jako větší tendence k sedavému způsobu života.

Dieta plochého bříška

5. dubna 2017 v 23:43 | Mikalia
Váš krevní tlak je pravděpodobně vyšší v zimě než v létě. Vědci se domnívají, že chladné počasí může zužovat cévy a omezovat průchodnost krve.

Mentální anorexie - František D. Krch 27

4. dubna 2017 v 10:49 | Mikalia
Snižuje se zájem o okolí ( vzrůstá egocentrismus, vztahovačnost ) o sex a vše, co se bezprostředně netýká jídla, Ubývá společenských kontaktů s okolím. Zpravidla vzrůstá zájem o jídlo.

Mentální anorexie - František D. Krch 26

4. dubna 2017 v 10:46 | Mikalia
V myšlenkách se neustále zabývají jídlem, roste nutkání přejídat se a chuť na sladké nebo naopak nechuť k jídlu. Prožitky spojené s jídlem ( pocit přejedení, plnosti, nechutenství ) mohou být přehnaně dramatické.

Mentální anorexie - František D. Krch 25

4. dubna 2017 v 10:44 | Mikalia
Nálada je nadměrně závislá na tělesné hmotnosti a stupni sebekontroly. Zpočátku bývají anorektičky velmi aktivní a živé, s postupující vyhublostí, nebo naopak když jsou donuceny jíst, je jejich nálada pokleslá, depresivní a podrážděná. Častá je sebestřednost a lítost.

Mentální anorexie - František D. Krch 24

4. dubna 2017 v 10:41 | Mikalia
Anorektičky jsou nešťastné a cítí se provinile, když nedokážou stoprocentně kontrolovat příjem potravy, nebo když jim kolísá tělesná hmotnost.

 
 

Reklama