Záhady života

Sibyla

Pátek v 10:42 | Mikalia
Od úst k ústům běží slova na tenkých drátcích, které jsou napnuty přes všechny země. Když hovoříš s přítelem, nehledíš mu již do očí.

Sibyla

Vzpomínky po životě

Pátek v 10:22 | Mikalia
Hrozně ráda bych si chtěla přečíst knihu : Vzpomínky po životě - Thomas Andrews

Záhady života 1

Pátek v 10:14 | Mikalia
Na našem světě bloudí mnoho duší zesnulých, především ateistů a lidí, kteří byli až příliš vázáni na náš hmotný svět. Mnohdy jim nějaký čas trvá, než přijdou na to, že jejich poslání tady a v konkrétním těle už skončilo a měli by si jít odpočinout do jiné dimenze. Je velká škoda, že se u nás nepoužívá obor převádění duší tak často, jako je tomu v jiných kulturách. Obřady, o kterých mluvím, pomáhají konkrétní duši odejít v klidu a míru.

Aokigahara

Čtvrtek v 22:29 | Mikalia
Aokigahara - japonský posvátný les sebevrahů
Posvátné místo, kam ročně přicházejí stovky sebevrahů
Dokonce i nešťastníci, kteří tu chtějí ukončit svůj život, někdy lepí na stromy barevné pásky nebo si vytváří jiné značky. Aby v případě že si sebevraždu ještě rozmyslí, vůbec našli cestu ven.
Pro Japonce to je výsostně posvátné mysteriózní území, k němuž je nutno přistupovat s co největší úctou.
Jakmile dají turisté zmíněné agentuře najevo, že chtějí v lese vidět i konkrétní lokality, kde už se stala nějaká lidská neštěstí, Japonci s nimi přestanou komunikovat.
Je nepopsatelně krásný, nádherný ten les.
Atmosféra tam je neuvěřitelná, lidé mají až husí kůži při pobytu tam na těchto místech....
Wois Tra - výborný překladač do Japonska...
To místo se nachází pod sopkou
V lese je hluboké ticho, neslyšíte ptáky, žádnou zvěř dokonce ani motýla nebo mouchu.
David Stallone na Youtube zveřejnil video z tohoto místa....
Na zemi se nachází spoustu japonských nápisů, které mají ty lidi odradit od sebevražd...
Ten les má 35 km čtverečních...
Jakmile sejdete z cesty a nemáte s sebou kompas, nebo si ty cesty neoznačujete, tak se ztratíte hned....
Buď mít s sebou průvodce, nebo nescházet z cesty nebo nejít sám....
Zdejší strážci lesa se snaží zachránit sebevrahy před ukončením života, po lese jsou všude i čísla na psychiatry, kde můžou okamžitě vyhledat pomoc. Les je ale tak hluboký, že většinou přijdou už pozdě.
Nejvíc sebevražd vznikají na jaře, protože Japonci musí dávat daňové přiznaní. Nájmy jsou neuvěřitelně drahé a nároky v práci šílené.
Japonská moudrost: To, co je v lese, se už nikdy nesmí dostat ven.
Legendy praví, že v lese je zakázáno natáčet a fotit, že to přináší smůlu.


Dušičky 1.11.

Čtvrtek v 22:17 | Mikalia
Svátek Všech svatých a hned nato Dušičky vychází ze skutečné události roku 609 po Kristu, jíž bylo vysvěcení Pantheonu v Římě, jako křesťanského chrámu. Papež Řehoř III. pak roku 631 nařídil, aby se v tento den konala vždy vzpomínková slavnost jako pocta zemřelým, kteří již dosáhli blaženosti a jsou pro svoji silnou víru v Boha hodni následováni. Většina křesťanských svátků u nás ale stojí i na keltských základech. Keltové už před třemi tisíci lety uctívali poslední říjnovou noc a v první listopadový den pak boha mrtvých Anwinna. Věřili, že se mrtví 1. listopadu nakrátko vracejí mezi živé, a aby duše při návratu nezabloudily, svítili jim na cestu zpátky lampičkami vydlabanými z kořenové zeleniny. Součástí oslav byla i ochrana živých před záhrobními energiemi v podobě převleků a masek. Podobný svátek slavila i většina dalších dávných pohanských kmenů a při svých přesunech dokonce vozili pozůstatky předků s sebou. V den jejich svátku pak zapalovali ohně, aby se duše pozůstalých mohla ohřát a strávit s nimi noc. Tím zapáleným ohněm dnešní doby jsou svíčky, jejichž mihotavé plamínky rozzáří na počátku listopadu každý hřbitov. Někteří zahrady ticha milují, na jiné tu padá tíseň, Jde jen o strach z nevyhnutelnosti smrti, nebo jsou za vším zvláštní energie?....

Záhady života

Čtvrtek v 21:58 | Mikalia
Život je krásný ve všech svých barvách, dokonce i v těch temnějších,
protože tu jsou z nějakého důvodu...

Chris Martin

 
 

Reklama