Firstclass

Firstclass úryvek

21. června 2018 v 7:55 | Mikalia
Nelži tomu, kdo ti věří.
A nevěř tomu, kdo ti lže.

Firsclass úryvek

5. června 2018 v 22:19 | Mikalia
Pokud ten, na koho čekáš, stojí za to, neříkej svému čekání ztráta času.

Firstclass Facebook 1

29. května 2018 v 22:47 | Mikalia
Zacházej se svou ženou tak, jak by sis přál, aby jednou jiný muž zacházel s Tvou dcerou.

Firstclass Facebook

29. května 2018 v 22:46 | Mikalia
Nikdy neposuzuj člověka podle jeho slov, ale vždy podle jeho činů.

Firstclass úryvek

10. května 2018 v 19:16 | Mikalia
Udělal jsi dvě chyby. Ta první: že jsi odešel. Ta druhá: že jsi mi tím umožnil zjistit, že bez Tebe dokážu žít.
To, že někdo odejde, ještě neznamená, že Vy jste udělali tu rozhodující chybu.

Petr Casanova

Petr Casanova

2. května 2018 v 22:36 | Mikalia
Nejbolestivější na zradě je, že nepřijde od nepřítele.

Firstclass

2. května 2018 v 21:39 | Mikalia
Už nechci být ženou, která potřebuje muže.
Chci být ženou, kterou potřebuje muž.

Firstclass 4

22. října 2017 v 21:08 | Mikalia
Pro ženskou duši je lhát o podvodu horší, než se podvodu dopustit. Proto ženy dokážou prominout nevěru, ale nikdy nezapomenou na lež. Berou si ji osobně a pokaždé jen váhají nad tím, zda je horší muž, který jenom chorobně lže, nebo ten, který má navíc ženy za pitomé.


Firstclass 3

22. října 2017 v 21:04 | Mikalia
Lidé, kteří lžou, k tomu vždy mají osobní vnitřní důvod, i když ne vždy si ho připustí.

Firstclass 2

22. října 2017 v 21:01 | Mikalia
Chovej se vedle partnera stejně jako bez něj. Oceníš, jak si tím zjednodušíš život: už nikdy nebudeš muset přemýšlet, zda jsi právě sám, nebo s druhým.

Firstclass 1

22. října 2017 v 20:44 | Mikalia
Být upřímný je vždycky jednodušší než lhát. Kdo mluví pravdu, ten si totiž nemusí nic zvláštního pamatovat.
Upřímnost neznamená říct vždycky automaticky všechno, co si myslíme. Ale když už druhému něco říkáme, musí to sedět - musí to odpovídat tomu, co si myslíme.

Firstclass

21. října 2017 v 11:36 | Mikalia
Chybě, kterou uděláš podruhé, už neříkej chyba, ale rozhodnutí.

First Class 10

19. dubna 2017 v 11:06 | Mikalia
První krok je krokem nejdelším. Protože je krokem od ničeho k ničemu.

First Class Instagram

18. dubna 2017 v 17:32 | Mikalia
Láska je to, s čím se rodíme
Strach je to, co se teprve učíme
Naší životní misí je odnaučit se zbytečně bát
a vrátit do srdce lásku, klid a podporu.
Děti si to všechno zaslouží.

First Class 9

16. dubna 2017 v 12:41 | Mikalia
Chyby v životě jsou důležité proto, abychom se stali rozumnějšími, odvážnějšími, schopnějšími.

First Class 8

16. dubna 2017 v 12:39 | Mikalia
Emma Morano

"Stanovila jsem si hranici - že už nikdy nebudu v takovém vztahu, kde mě někdo bude ovládat nejen svými příkazy, ale také svými náladami a očekáváními; že nikdy nebudu v takovém vztahu, byť pracovním, kde mě bude ovládat vrtkavý člověk a nutit mě, abych uvěřila, že pokud neudělám to, co mi říká, klesne moje hodnota; že nikdy nebudu v takovém prostředí, kde budu muset dělat to, co se líbí druhým a ne mně."

First Class 7

16. dubna 2017 v 11:59 | Mikalia
Vkládáme-li energii a žádná se nám nevrací, pak jí nevkládáme do zdravého vztahu. A cítíme-li se dokonce špatně, pak to znamená, že o energii přicházíme. Jinýmí slovy - že sami sobě energii dávat zapomínáme.

First Class Inspirace 2

16. dubna 2017 v 11:54 | Mikalia
Rovnocennost

Rovnocennost je důležitá. Aby například komunikace byla rovnocenná, musí jeden stejně aktivně mluvit, jako druhý aktivně naslouchat. Jakmile jeden více mluví než druhý naslouchá, nebo jeden více naslouchá než druhý mluví, pak se most hroutí.

First Class Převoznictví 5

12. dubna 2017 v 19:40 | Mikalia
Svoboda je vždycky odpovědnost. Svoboda ve vztahu, kde nejsou mříže, je prověrkou síly partnera. Prověrkou řetězu. Každý řetěz je jen tak silný, jak silné jsou jeho jednotlivé články. Nemá smysl se hroutit z toho, že náš partner byl slabý a zradil. Žadonit, aby se vrátil. Více oslabovat své přednosti, obětovat se mu. Protože tím vším ještě více oslabujeme náš řetěz. Článek, který jednou zradil, může zradit kdykoli. Na takových článcích je těžké budovat odolný řetěz. Buďme rádi za slabost, kterou druzí projevili tím, že odešli. Buďme rádi za každý možný den lží, který nám tím ušetřili.

First Class Převoznictví 4

12. dubna 2017 v 19:36 | Mikalia
Díky špatným partnerům, kteří se od nás odpojili, máme exkluzivní příležitost najít si lepší. Kdo se spálil, ocení hojivou mast. Kdo zažil hořkost, ocení sladkost. Kdo byl ve vztazích potupen, o to víc si váží férového partnera.

First Class Převoznictví 3

12. dubna 2017 v 19:32 | Mikalia
Kdykoli se obáváme o svou budoucnost, uvědomme si, že žádná budoucnost nás netrápí. Protože žádná budoucnost neexistuje. Vlastně vůbec nic na světě člověka netrápí. To jen člověk sám se trápí. Není to vina okolností, událostí, lidí. Je to vina jen naše. Málo se máme rádi.

First Class Převoznictví 2

12. dubna 2017 v 19:30 | Mikalia
Co nám provedl někdo jiný, nemá nic společného s novými lidmi, kteří do našeho života přijdou.

First Class Převoznictví 1

12. dubna 2017 v 19:29 | Mikalia
Co se stalo, už nezměníme. Ale můžeme za tím zavřít dveře. Proč? Co vzniklo v minulosti, v té minulosti také zůstane.

First Class Převoznictví

12. dubna 2017 v 19:26 | Mikalia
Ano, bát se můžeme všeho, čemu umožníme, aby nás lekalo. Na špatné zkušenosti je ale jedna pozitivní věc - že nás (mnohdy drsnými způsoby) učí, jak tu špatnou zkušenost neopakovat.

First Class Převozník 3

12. dubna 2017 v 19:24 | Mikalia
Lidé tak rádi věří, že je někdo zvenčí/shůry zachrání. Ne. Nikdo nás neudělá šťastnými tolik jako my sami.

FirstClass Převozník 2

12. dubna 2017 v 19:21 | Mikalia
Když ublížíme psovi, může ztratit důvěru k lidem. Když ublížíme člověku, může ztratit víc - důvěru v lásku. Přitom láska nikdy nezklame, zklame vždycky jen člověk. Zklamání v lásce je jako zlomená končetina. Můžeme ji vyléčit, ale ve špatném počasí pořád bolí. Pak máme sklon vyčítat si minulost, hledat na sobě či druhých chyby a zůstávat sami, protože máme dojem, že to bude nejjednodušší řešení. Má-li člověk jenom sebe a zklame se, nerozchází se - zdá se nám. Je to iluze. Potřebujeme druhé. Proto máme ústa - abychom s někým mluvili. Uši - abychom někomu naslouchali. Ruce - abychom někoho objali. Sami sebe tak plně obejmout nedokážeme. A hlavně máme oči, paměť a srdce. Abychom viděli, pamatovali si a už nikdy se tolik nezklamali.

FirstClass Převozník 1

12. dubna 2017 v 19:19 | Mikalia
Dělat správné věci je vždycky důležitější než dělat věci správně. Uvědomme si, že lidé se srdcem v minulosti nepotřebují v našem vztahu líbat správně, objímat správně, prožívat společné víkendy správně. Oni se především potřebují vymanit z toho, co je zranilo. Doléčit si ránu. Chce to čas. Nelze předstírat, že žádná rána už v srdci není, když je. Rozveselit zraněného je možné na chvíli, ne na pořád. Protože nezahojená rána stále bolí. A i když už žádnou ránu očima nevidíme, ona se ještě jizví. Jizvení nebývá vidět. Ale zraněného ukrutně svědí. Rána se tím navždy uzavírá. Ale i jizvení potřebuje čas. Vyplatí se počkat. Teprve hotová jizva bude našemu partnerovi vždycky připomínat, jak zle se k němu někdo zachoval, a už nikdy to nebude chtít opakovat vůči nám či jiným. A hlavně si bude vážit naší podpory - v tom, že dostal čas dořešit si minulost. Bez naléhání. Bez výčitek. Bez přetahování.

FirstClass Převozník

12. dubna 2017 v 19:16 | Mikalia
Převoznictví je trestem pro ty, kdo honem vstupují do vztahu s člověkem, který nemá vyřešený ten minulý. Jakmile má srdce jinde nebo pouze na půl cesty k Vám, není to žádný partner. Je-li v této chvíli - snad ze slabosti, snad z touhy po zapomnění, snad z vlastního zlého úmyslu ublížit Vám - zatlačen do pozice partnera, sám nedělá správnou věc. Je totiž odtažen od dveří, které vedou do minulosti a které ještě nestihl zavřít. Ano, ty dveře zůstaly otevřené. A jestliže souběžně otevřeme dveře do budoucnosti, co se stane, milí fyzikové? Nastane průvan. Minulost začne proudit do budoucnosti, do každého dne, který prožíváme. Možná i aniž by to ten druhý chtěl, vzpomínky na předchozí vztah se mu neustále vracejí - je to cítit z jeho temných slov, z nepřítomného pohledu, z objetí, které je chladné, odosobněné. I kdyby se ve vztahu s námi snažil dělat správnou věc, nebude ji dělat správně. Protože jediná správná věc, kterou musí udělat správně, je požádat nás o chvíli času na to, aby se mohl pustit našich rukou a odběhl zabouchnout ty staré dveře.

First Class Inspirace 1

12. dubna 2017 v 19:15 | Mikalia
Převozník je osoba, která druhého převáží ze břehu na břeh. Urychlí jeho přesun přes řeku, který by jinak trval déle a stál by mnoho sil. Ve vztazích takto převážíme jiné vlastní dřinou od neštěstí ke štěstí. Od bezradnosti k cestě. Od negativní minulosti do pozitivní budoucnosti. A stejně jako převozníci na řekách zůstáváme ve své loďce nakonec sami - jen co pasažér vystoupí na druhém břehu. Být převozníkem je ta nejtěžší profese na světě. Za tu službu totiž neplatí zákazník, ale převozník sám. Svým zdravím, zlomeným srdcem a narušenou důvěrou v lidi, ve vztahy.

First Class Inspirace

12. dubna 2017 v 19:13 | Mikalia
Čím více nemůžeme najít přesnou odpověď v lidech kolem sebe, tím jistější si musíme být, že je v nás.

FirstClass Moudro 1

12. dubna 2017 v 19:11 | Mikalia
Existuje mnoho takových lidí, kteří nejprve spálí most, a pak se diví, že se druhý na protější straně od spáleniště odvrací a hledá jinou cestu životem.

FirstClass : Temnotu nemůžeš vyhnat temnotou

12. dubna 2017 v 19:06 | Mikalia
Potkávám se s lidmi, kteří mají problém s komunikací ve vztahu. V knize budu obsáhle vysvětlovat, jak to řešit, jak ji obnovit.

Potkávám se ovšem také s lidmi, kteří mají ve vztahu komunikaci, ale strašnou. Víte, komunikace ve vztahu je jako dýchání. Vydechnu to, na co se ptám, nadechnu to, co mi odpovíš. A pořád dokola. Pokud dva nedýchají, umírají. Bohužel však umírají i tehdy, pokud dýchají jedovatý vzduch. Pokud dýchají faleš, přetvářku, lež.

FirstClass Moudro

12. dubna 2017 v 19:04 | Mikalia
Ve zdravém vztahu je to takto: Dám-li Ti svou pozitivní energii, zpátky se mi vrátí dvojnásobná. Jednak budu mít pozitivní energii za Tebe, že Ty konečně záříš štěstím, a jednak budu mít pozitivní energii sám ze sebe, z toho, že jsem někomu užitečný, že můj život není marný. A to samé začne prožívat i ten druhý.

First Class 1

12. dubna 2017 v 18:59 | Mikalia
Laskavost vychází ze slova láska. Pro názornost také raději používám slovo láskavost.

Láskavosti se mohou zvenku zdát také jako obchod. Něco dáváme, něco dostáváme. Byznys však funguje jinak - dbá se na přísnou vyváženost. Ve správné lásce dáváním nikdo nechudne. Je to proto, že už dáváním dostává.

Firstclass

12. dubna 2017 v 18:54 | Mikalia
Jako mladý jsem byl tak hloupý, že jsem v druhém viděl soupeře. Někoho, koho musím vymačkat, zmuchlat, zahodit, srazit na kolena. Byl jsem tak hloupý, že mi nedocházelo, že tím vším partnerku jen učím žít beze mě.

First Class 6

2. března 2017 v 21:05 | Mikalia
Chtěla řešit, co jí trápí - ignoroval ji. ( Ačkoliv tvrdil, jak mu záleží na tom, aby byla šťastná ) Přestala se mu svěřovat. Komunikace pro vztah je jako kyslík pro život. Bez ní umírá. Možná naslouchání někdy štípe nebo pálí, ale to jen proto, že je to palivo, které zažehává vztah - bez něj bohužel chladne. Promarnil jsem mnoho let, než jsem já tele pochopil, že podstatou komunikace je poslouchat, abych porozumněl, ne poslouchat, abych odpověděl.
Slzy jsou slova, kterým musím naslouchat akorát je nevypraví ústa, ale srdce. Mlčením stavíme zdi, ale komunikací mosty. Říká se, že polovina lidské osobnosti je ukryta v jejích slovech. Tak se zkusme upřímně vyjadřovat. A ještě upřímněji naslouchat. Stojí to za to.

First Class 5

2. března 2017 v 20:58 | Mikalia
Když přijmeme své nedokonalosti, přestanou nás oslabovat.

First Class 4

2. března 2017 v 20:47 | Mikalia
Nebuď ženou, která potřebuje chlapa
Buď ženou, bez níž chlap nemůže být.

First Class 3

2. března 2017 v 20:46 | Mikalia
Když tě někdo odmítne, nemusí to znamenat, že nejsi dost dobrý. Může to znamenat, že jen nerozpoznal, co ve skutečnosti umíš nabídnout.

First Class 2

2. března 2017 v 20:01 | Mikalia
Čím více žena věří, tím lépe překonává své problémy. Čím méně věří, tím spíše se mění ve špatného parkurového koně, který váhá před každou překážkou. Tak jako je spojenou nádobou pro ženy spokojenost a láska, druhou tvoří víra a důvěra. Žena potřebuje cítit k muži důvěru....

First Class 1

27. února 2017 v 19:14 | Mikalia
Král musí mít stálou obavu, že ztratí svou dámu, protože dáma jako jediná na šachovnici riskuje všechno, aby ochránila krále.

 
 

Reklama