Buď šťastný

Buď šťastný 23

4. srpna 2018 v 15:10 | Mikalia
Ustavičně se nám nabízejí skvělé příležitosti zamaskované rouškou neřešitelných problémů.

Buď šťastný 22

4. srpna 2018 v 15:09 | Mikalia
Ať už si myslíš, že vyhraješ nebo prohraješ, vždycky máš pravdu.

Henry Ford

Buď šťastný 21

4. srpna 2018 v 15:08 | Mikalia
Cíle jsou hybnou silou, která nám umožní stát se něčím víc, než momentálně jsme. Bez cílů se neobejdeme, ani ne tak pro to, co nám samy přinášejí, jako kvůli tomu, co udělají s námi.

Buď šťastný 20

4. srpna 2018 v 15:06 | Mikalia
Pocit vděčnosti zajišťuje, že věnujeme pozornost především tomu, co chceme. Když sami sebe vidíme vést spokojený a bohatý život a uvědomujeme si, co všechno už máme, pak nasměrujeme tok příznivých událostí svým směrem. Stále častěji a častěji se ocitáme ve správný čas na správném místě. Je to doopravdy senzační systém. Jen si zkuste představit, že by fungoval naopak, a že čím více bychom si stěžovali a naříkali, čím méně bychom dělali, tím více bychom od života dostávali?

Buď šťastný 19

4. srpna 2018 v 14:51 | Mikalia
Naše slova mají vliv na to, jak myslíme a jak se cítíme. Naše myšlenky ovlivňují všechno, co říkáme a jak myslíme. Je to začarovaný trojúhelník. Pokud si připadáme na dně, je snazší změnit, co si myslíme a co cítíme - a nejsnadnější je začít od začátku tím, že si budeme hlídat každé slovo. Velmi stručně vyjádřeno, co říkáme, to bude mít pozitivní efekt na naše myšlenky a pocity. Teprve potom rozbijeme ten omezující trojúhelník a budeme se moci cítit lépe.

Buď šťastný 18

4. srpna 2018 v 14:47 | Mikalia
Vaše mysl je magnet. Nepřestávejte myslet na to, čeho chcete dosáhnout, a potom toho dosáhnete. Představujte si svoje myšlenky jako neviditelné obláčky, jež vylétají do světa a přinášejí k vám výsledky. Pokud si své myšlenky vycvičíte, sami určíte, jaké budete mít výsledky.

Buď šťastný 17

4. srpna 2018 v 14:44 | Mikalia
Směr svého života řídíte právě vy. Vy se rozhodujete, co si budete myslet. Vyrozhodujete, co si nasadíte do mysli, a tak rovněž určujete, co se vám od života vrátí. Hledejte lidi, kteří jsou nepředstíraně šťastní. Hledají se velmi těžko. Hledejte lidi, kteří vedou všivý život. I když očekávají, že bude báječný. Ty taky aby pohledal. Většinou nám život nadělí přesně to, co od něho očekáváme.

Buď šťastný 16

4. srpna 2018 v 14:38 | Mikalia
Největším zázrakem byl od počátku a bude až do konce světa sen. Dub dřímá v žaludu, ptáče čeká ve vajíčku a v nejvyšších výšinách lidské duše se protahuje probouzející se anděl. Teprve ze snů vyraší realita.

James Allen

Buď šťastný 15

4. srpna 2018 v 14:36 | Mikalia
Lidská mysl je jako ledovec, protože my si nejvíc uvědomujeme její viditelnou, vyčnívající část, zatímco ta mnohem větší zůstává ukrytá pod hladinou. Všechny vaše vědomé myšlenky přispívají k budování podvědomé mysli.


Buď šťastný 14

4. srpna 2018 v 14:33 | Mikalia
Pozitivní myšlení skutečně funguje, protože lidé s pozitivním myšlením mají konkrétní představu toho, co chtějí. Potom zcela logicky tíhnou k svým cílům. Proto vždycky myslete výhradně na to, co chcete.

Buď šťastný 13

4. srpna 2018 v 14:21 | Mikalia
Čas od času bychom si měli připomenout, že jsme jenom lidé a dopouštíme se tedy zákonitě hloupostí. Pokud očekáváte, že budete dokonalí, pak nepatříte na tuhle planetu. Nezapomínejme, že naše vlastní starosti se nám vždycky zdají mnohem větší než našemu okolí. Pokud to nikomu z našich známých spánek nekazí, tak proč by mělo nám ?

Buď šťastný 12

4. srpna 2018 v 14:17 | Mikalia
Katastrofa nevypadá tak katastroficky, když ji zvládáme po kouskách. A navíc, čím dříve zjistíme, v čem si z té zkušenosti můžeme vzít ponaučení, tím snadněji se s ní vypořádáme.

Buď šťastný 11

4. srpna 2018 v 14:15 | Mikalia
Když se cítíme nešťastní, pak jenom proto, že život neodpovídá našemu očekávání. Život nevyhovuje našim představám o tom, jak by měl vypadat, a proto jsme nešťastní.

Buď šťastný 10

4. srpna 2018 v 14:02 | Mikalia
Být šťastný dá někdy proklatě těžkou práci. To máte stejně jako s budováním hezkého domova - musíte si nechat jenom samé pěkné věci a všechny krámy vyhodit. Být šťastný to vyžaduje hledat pouze to dobré. Jeden člověk vidí nádhernou vyhlídku, zatímco druhý si povšimne, že to okno by potřebovalo umýt. Vy sami si rozhodujete, co konkrétně vidíte a co si o tom myslíte. Kazantzakis řekl: Máte štětec a barvy.Namalujte si ráj a pak do něj vstupte.

Buď šťastný 9

4. srpna 2018 v 13:52 | Mikalia
Bolest nás nutí k rozjímání: ke změně směru. Nutí nás nazírat věci z jiného úhlu. U emocionální bolesti platí stejně jako u té fyzické, že pokud pokračujeme v provádění nějaké hlouposti, pak bolest přetrvává. Můžeme si stokrát říkat: vždyť to bolet nemělo, já tu bolest nechci, ale ono to bolí dál. Někteří lidé si dokážou najít zdroj bolesti na každém kroku, třistapadesát dní v roce. Ani jedinkrát je nenapadne, že tu ruku z rozpálených kamen by už ksakru mohli konečně sundat.

Buď šťastný 8

4. srpna 2018 v 13:37 | Mikalia
Vyjímeční lidé nemusejí používat triky s falešnou skromností. Nemusejí žebronit o pochvalu a pokud ji dostanou, dokážou ji přijmout s úžasnou grácií.

Buď šťastný 7

4. srpna 2018 v 13:31 | Mikalia
Pocity viny a provinilosti jsou stejně nebezpečné destruktivní přístupy. Jakmile svádíme vinu na Boha. na někoho jiného či na sebe, pak se pouze vyhýbáme podstatě věci, a sice, že bychom s tím problémem měli něco udělat. Vždycky záleží pouze na nás, zda se rozhodneme pro aktivní život v přítomnosti, či zda se budeme spoutávat nářky nad křivdami minulosti.

Buď šťastný 6

4. srpna 2018 v 13:28 | Mikalia
Čas ve skutečnosti neexistuje, leda jako abstraktní pojem ve vaší hlavě. Současný okamžik je jediný čas, který máte k dispozici. Využijte tento okamžik. Mark Twain jednou poznamenal, že v životě prožil příšerné věci, a některé se z nich skutečně staly. Tohle je ta skutečná pravda. Máme sklon trýznit se v duchu pekelným utrpením, rozjímat nad tím, co by klidně pominulo, jen kdybychom se soustředili na přítomnost, která je všechno, co máme. Vždyť v tom není žádný velký problém.
Žijte v přítomnosti.

Buď šťastný 5

4. srpna 2018 v 13:24 | Mikalia
Tady leží člověk, který chtěl být šťastný zítra.

Buď šťastný 4

4. srpna 2018 v 13:23 | Mikalia
To nejlepší, co můžeš udělat pro chudé, je nezařadit se k nim.

Buď šťastný 3

4. srpna 2018 v 13:22 | Mikalia
Pokud změnu svého dosavadního způsobu života myslíte vážně, musíte vážně pomýšlet i na změnu svého okolí.

Buď šťastný 2

4. srpna 2018 v 13:14 | Mikalia
Přijímej pochvalu
Rozdávej pochvalu
O sobě mluv vždycky v dobrém
Chval sám sebe
Odděluj své chování od své osoby
Zacházej dobře se svým tělem
Dej lidem znát jaké chování od nich očekáváš
Stýkej se s dobrými lidmi
Nauč se mít radost bez pocitu provinilosti a ujišťuj o tom sám sebe
Čti knihy, které ti nabídnou nové nápady a inspiraci
Vždycky si v duchu představ, jaký chceš být, a ne jaký jsi, potom budeš zákonitě tíhnout k těm lepším představám

Buď šťastný 1

4. srpna 2018 v 13:11 | Mikalia
Každý z nás se musí ustavičně snažit, aby si zachoval pozitivní a zdravé mínění o vlastní osobě. Následující rysy chování jsou důkazem toho, že v naší představě o sobě samých pořád ještě zůstává prostor na vylepšení -

Žárlivost
Negativní řeči o své osobě
Pocit provinilosti
Neschopnost chválit
Neschopnost přijmout pochvalu
Nebrat ohled na vlastní potřeby
Neříct si o nic z toho, co chceme
Zbytečně si odpírat přepych
Neschopnost projevovat city
Neschopnost přijímat a vychutnávat city
Kritizování ostatních
Porovnání sebe sama s ostatními
Ustavičné churavění

Změna je obtížná. Nízké sebevědomí je vždycky nesmírně houževnaté. I když se vydáme na cestu sebezdokonalování, stejně nám zůstává sklon k návratu do starých vzorců provinilosti a sebepodceňování.


Buď šťastný

4. srpna 2018 v 12:28 | Mikalia
Myslete si jenom samé zdravé a šťastné věci. Věřte tomu, že dobré zdraví je vaše vrozené právo a že si ho zasluhujete.. A hlavně buďte sami na sebe hodní. Smiřte se s tím, jací jste, a mějte se za to rádi, a říkejte si, že právě vedete ten nejlepší způsob života, jaký jste kdy poznali.

 
 

Reklama