Aleš Kalina Emoční Rovnice

Aleš Kalina Emoční rovnice 6

5. dubna 2017 v 22:28 | Mikalia
Strach vás v jednom případě může zachránit od skoku ze skály, ale ve druhém vám může bránit v chození do fitness centra, aby nikdo v šatně nespatřil vaše nadměrné sádlo. Většina strachů má pouze destruktivní charakter a chrání vás jen naoko. Po jejich analýze zjistíte, že jde pouze o fikce a bojíte se zbytečně. Jsou lidé, kteří se bojí, že se budou bát. Strach v těchto případech chápejte spíše jako ochranu před znovuprožitím kdysi zažitých strachů.

Aleš Kalina Emoční rovnice 5

5. dubna 2017 v 22:24 | Mikalia
Co je pro jednoho bílé, může být pro druhého černé. Proč, když jde o tutéž věc? Svět je sice jen jeden, je ale vnímán 7 miliardami různých hlav. Všechny tyto hlavy vidí to samé, tentýž svět, byly ale nastaveny jinými rodiči. Každý mozek si vytváří svoji vlastní mapu, podle které pak přes pozitivní emoce a strach vede svého majitele po celou dobu jeho života.

Aleš Kalina Emoční rovnice 4

5. dubna 2017 v 22:20 | Mikalia
Je to právě mozek, který každému z nás denně předkládá pohledy na sebe sama i na okolní svět. Je tak výkonný, že pokud si jej neochočíte, bude celý váš život řídit za vás. Aniž byste si to uvědomili, stanete se otroky své vlastní hlavy, a přitom si budete myslet, že si žijete svůj život.

Aleš Kalina Emoční rovnice 3

5. dubna 2017 v 22:17 | Mikalia
Dokud jedinec nevyčistí datovou emoční základnu, bude jeho mozek vytvářet stále tytéž nálady a situace, a tudíž bude muset do konce života užívat buď antidepresiva, nebo jiné prostředky, které potlačují špatnou náladu.

Aleš Kalina Emoční rovnice 2

5. dubna 2017 v 22:10 | Mikalia
Dnešní svět je závislý na alkoholu, tabáku, cukru a antidepresivech, což není nic jiného než ovlivňovače již vzniklého prostředí v mozku. Jakmile však účinek těchto externě dodaných látek pomine ( chemicky se přemění na něco jiného ) původní potlačená nálada se vrátí.

Aleš Kalina Emoční rovnice 1

5. dubna 2017 v 22:07 | Mikalia
Veškeré lidské prožitky a hodnocení jsou mozkem určovány na základě přesných výpočtů a srovnávání dat. Žijeme téměř denně ve stejném světě, a přesto na něj máte každý den jiný pohled. Čím to je? Za vším stojí váš superpočítač. Kalkuluje, srovnává, hodnotí každý jev a vaše nálada je pouze vykalkulovaný vršek ledovce všech jeho výpočtů.

Aleš Kalina Emoční rovnice

5. dubna 2017 v 21:56 | Mikalia
Po početí se začnou tvořit jednotlivé buňky, až se postupně vyvinou všechny části a orgány našeho těla, včetně mozku. V průběhu 9měsíčního vývoje se kompletně formuje celé naše tělo, v němž pak strávíme zbytek svého života. Všechny části těla jsou zcela nové, nejsou nikterak okopírované od jiného člověka a genetickým spojením otce a matky jsou všechny lidské bytosti naprosto unikátní, neopakovatelné. NIkdy nikdo již nebude stejný jako my.

Aleš Kalina 2

5. dubna 2017 v 21:52 | Mikalia
Na svět přicházíme z ničeho.
Před námi nic nebylo a po nás pravděpodobně nic moc nezbude.

Aleš Kalina 1

26. února 2017 v 10:48 | Mikalia
Veškeré události, které doma zažíváte jako malí, jsou příjímány mozkem jako absolutní pravda!

Aleš Kalina

23. února 2017 v 16:05 | Mikalia
Cítíme, že s partnerem dokážeme společně více než bychom dokázali sami.
 
 

Reklama