250 zákonů lásky

Kniha

4. srpna 2018 v 6:44 | Mikalia
Každý strach je jen pocit. Strach není realita. Neexistuje, je jen v hlavě. Proto jediné, čeho bychom se v životě měli bát, jsme my sami. Jen my jsme schopni definitivně zničit své sny. Jen my můžeme zařídit, že strach bude větší než naše odhodlání. Jen my se můžeme trvale zaseknout, že se nikam nepohneme. Nemůže za to nikdo jiný. Nikdo nemůže rozhodnout za nás. Děti s oblibou šveholí: Žádný risk, žádný zisk. Anglicky mluvící to říkají podobně: No pain, no gain. Je normální, že cesta vpřed bolí. Že namožené svaly pálí. Je to právě tehdy, když začínají růst, když překonáváme hraniční obtíže. Proto nikdy nelitujme času, který věnujeme růstu a bolesti. Naučme se naopak vážit si takových okamžiků, protože ty nám přinášejí sílu, poučení a zkušenosti, jak stejné bolesti příště překonat snáz. Žádný životní úspěch se neměří tolik tím, kam přesně dojdeme, jako tím, co cestou překonáme. Hodnota výsledku vždy roste úměrně s tím, jaké úsilí jsme mu museli podřídit.

Kniha 16

31. července 2018 v 23:22 | Mikalia
Víra není myšlenka, kterou ovládá mysl. Víra je myšlenka, která ovládá mysl.

Kniha 7

9. července 2018 v 5:57 | Mikalia
Važme si těžkých časů. Umožňují jednu vzácnost- prozřít, jací skutečně jsou lidé v našem nejbližším okolí.

Kniha 6

9. července 2018 v 5:55 | Mikalia
Partner je člověk, který o nás ví úplně vše, a přesto nás tak akceptuje.Nepotřebuje nás měnit, protože bychom se mu nelíbili více. Chápe, že jsme originál, a podporuje nás, abychom byli sami sebou. A když vykolejíme a sami sebou přestáváme být, znovu nás na naši kolej vrací a zdůrazňuje, že takové nás má rád.

Kniha 5

9. července 2018 v 5:53 | Mikalia
Přijímá-li nás někdo takové, jakými chceme být, dopřává nám to nejúžasnější, co v životě potřebujeme- uskutečňovat své sny. A tím si co nejvíce užívat života a sama sebe. Komu je partnerem velkoryse dovoleno, aby měl ve vztahu v první řadě sám sebe, ten může do celého páru vnést vyrovnaného milujícího člověka. Ano, právě sebe.

Kniha 4

9. července 2018 v 5:51 | Mikalia
Střepy rozbitého vztahu se nedají z mysli ani srdce vyklepat. Stále tam budou a budou řezat. I v příštím vztahu. Hlavní problém si totiž žárlivci nosí s sebou. Sami sebe.

Kniha 3

9. července 2018 v 5:49 | Mikalia
Žárlivost se tváří jako přirozený strach, že o toho člověka, který nám konečně vyhovuje, a o ten magnet, který nás přitahuje, přijdeme. Stejně jako se bojíme o práci,o dům, o děti. Nicméně žárlivost je druh obavy, která pouze škodí. Krade nám sebevědomí, vede k podrážděnosti a nejistotě. Je jako zbraň, kterou jsme z pouzdra vytáhli roztržitě hlavní proti sobě. Žárlivost především zbavuje rozumu. Žárlivý člověk se chová iracionálně. Zapomíná, že když si vybral krásného partnera, je normální, že může být krásným i pro jiné lidi.

Kniha 2

9. července 2018 v 5:45 | Mikalia
Jediný způsob, jak zjistit, že můžeme partnerovi důvěřovat, je důvěřovat mu. My svou pověst neriskujeme. Jestliže nás přes naši důvěru podvede, udělá podrazáka hlavně ze sebe. Začněme se tedy chovat tak, jako kdyby všechno, co nám partner říká, byla pravda. Když říká, že nás miluje, věřme mu to. Když jsme dosud měli naléhavou potřebu prověřovat všechno, co nám říká, přestaňme to dělat. Prostě mu jen věřme. Je to vážně blahodárné. Uvolňující, neúnavné a hlavně méně riskantní pro vztah.

Kniha 1

9. července 2018 v 5:42 | Mikalia
Jestliže nás někdo upřímně miluje, pak pro to, jací jsme my.

Kniha

9. července 2018 v 5:41 | Mikalia
Žárlivost je negativní prvek. Zbavuje nás lásky k druhému i k sobě. Bere nám sebevědomí a balamutí nás pocitem, že nejsme dost dobří na to, abychom bez špatného partnera přežili. Žárlivost ráda klame. Nejvíce myšlenkou, že vztah, který máme, musí trvat navěky.

Kniha 15

30. června 2018 v 13:46 | Mikalia
Vztah je jako dvojkolo. Není možné, aby jeden šlapal a druhý brzdil.

 
 

Reklama