12 srdcí - Petr Casanova

12 srdcí

5. září 2018 v 20:42 | Mikalia
Srdce neumí mluvit. Kdyby umělo, dozajista by na vás volalo: Prober se! Nemůžeš nikoho nutit, aby sipro tebe dělal místo ve svém životě. Já, srdce, jsem šťastné jedině tehdy, pokud cítím, že na mě někomu opravdu záleží. Poznám to tak, že si dotyčný čas udělá - a to i tehdy, když to možná není příjemné, když je nutné BUDOVAT vztah. Srdce velmi bedlivě vnímá, jestli jsme něčí prioritou, nebo nejsme. Proto nás bolí, čím více se doprošujeme.

Kniha 10

5. září 2018 v 20:41 | Mikalia
Když máš tento pocit, jsi slabý. Ve vztahu se to stává, jestliže někomu dáš kus sebe a on odejde. Bez kousku sebe sama se cítíš neúplný. A když druhému dáš sebe celého, cítíš se bez něj bezcenný, nulový.

Kniha 11

5. září 2018 v 20:41 | Mikalia
Bolest nám oznamuje, že právě probíhá důležitý zápis do našeho srdce. Zaznamenává se lekce, kterou nikdy nezapomeneme. Nakonec, jak bychom mohli zapomenout něco, co máme vryté v srdci?
Nikdy se netrap pro ty, kteří se netrápí pro tebe, a nikdy nečekej na ty, kteří už od tebe ve skutečnosti dávno odešli.

Kniha 14

23. června 2018 v 23:07 | Mikalia
Když se ptali Dalajlamy, co ho nejvíce překvapuje na lidech, odpověděl: To, že obětují zdraví, aby vydělali peníze, a pak se domnívají, že když obětují peníze, znovu získají zdraví. To, že se znepokojují minulostí a budoucností, a přitom si neužívají přítomnosti. To, že žijí tak, jako by nikdy neměli zemřít a přitom umírají bez toho, aby předtím žili.

Kniha 13

23. června 2018 v 23:03 | Mikalia
Pokud prožíváme něco, čemu v dané chvíli příliš nerozumíme, nemusíme panikařit. Přece i v knize nebývají vysvětlivky nikdy na začátku. Život nám všechno vysvětlí časem. Zpětně pochopíme, že to, co jsme dříve zatracovali, je dnes tím, za co s odstupem času nejvíce děkujeme.

Kniha 12

23. června 2018 v 22:59 | Mikalia
Nemá smysl načínat novou kapitolu, dokud nedočteme tu starou. A naopak platí, že se nikdy nedozvíme, co je v příští kapitole, pokud budeme číst pořád jednu a tu samou. Naučit se obracet listy se prostě vyplatí. Některé kapitoly knihy, podobně jako našeho života, jsou smutné a jiné veselé. Dokud se však stále ráno probouzíme do nových dní a nových kapitol, je zřejmé, že život má s naším příběhem ještě nějaké plány. Pokud neotočíme stránku, nedozvíme se, jak pokračuje. Nedivme se, že se knihou začínáme nudit, jestliže čteme pořád dokola jednu kapitolu. Nejen v knize platí, že život je změna a změna je život.

Kniha 11

23. června 2018 v 18:10 | Mikalia
Bolest nám oznamuje, že právě probíhá důležitý zápis do našeho srdce. Zaznamenává se lekce, kterou nikdy nezapomeneme. Nakonec, jak bychom mohli zapomenout něco, co máme vryté v srdci?
Nikdy se netrap pro ty, kteří se netrápí pro tebe, a nikdy nečekej na ty, kteří už od tebe ve skutečnosti dávno odešli.

Kniha 10

23. června 2018 v 18:07 | Mikalia
Když máš tento pocit, jsi slabý. Ve vztahu se to stává, jestliže někomu dáš kus sebe a on odejde. Bez kousku sebe sama se cítíš neúplný. A když druhému dáš sebe celého, cítíš se bez něj bezcenný, nulový.

Kniha 9

23. června 2018 v 17:59 | Mikalia
Co člověka nezabije, to jej posílí. A Tebe na dně nečeká nic špatného. Co tam podle tebe najdu? Přece střípky svého já. Třeba budou rozbité na padrť a potrvá déle, než z nich složíš to, kým jsi bývala, ale o to více budeš příště ostražitá v tom, komu své já svěřuješ do ruky.

Kniha 8

23. června 2018 v 17:54 | Mikalia
Nikdo jiný tě nemůže soudit. Jistě, lidé mohou vyslechnout tvůj příběh a snad se domnívat, že ti rozumnějí nebo že tě dobře znají, ale nikdy nemohou cítit to, čím procházíš. Nezlob se na ně, není to jejich chyba. Oni nežijí tvůj život. Proto si neber osobně to, co o tobě druzí říkají. To, čemu věří, je omezeno tím, co sami vědí nebo si umějí představit. Neřiď se jimi. Tvým chodidlům je vždycky příjemnější pouze tvá cesta. Mysli na to, jak dobře se cítíš sám sebou, a nikdy nezpochybňuj, nepopírej. Když budeš sám sebou, protřídí to tvé okolí. To je dobře. Kdo tě přijme takového, jaký jsi, je tvůj přítel. Kdo nepřijme to, jaký jsi, je tvůj učitel. Poslouchej, co ti učitelé vytýkají. Je to zpětná vazba, kterou ti přátelé možná říkat nechtějí, aby ti neublížili. Ale ty potřebuješ slyšet i ji. Co o tobě druzí říkají a kým si přejí, abys byl, to je jejich problém. Tvůj problém naopak je, co o sobě říkáš ty a kým se sám rozhodneš být.

Kniha 7

23. června 2018 v 17:47 | Mikalia
Mocný není ten, kdo přivolá smrt, neboť smrt přijde i tak. Mocný je naopak ten, kdo dokáže smrt odvolat. Moc neznamená mít možnost ublížit a udělat to, nýbrž možnost ublížit a neudělat to. Opravdu mocný tedy není ten, kdo dokáže ovládnout druhé, nýbrž ten, kdo dokáže ovládnout sebe.

Kniha 6

23. června 2018 v 17:45 | Mikalia
Štěstí je naše vyspělost, se kterou krotíme své ego.

Kniha 5

21. června 2018 v 18:54 | Mikalia
Vaše odpuštění je službou v první řadě vám. Odpuštění přitom neznamená, že promíjíme tomu, kdo nám ublížil, nebo že souhlasíme s tím, co provedl. Ne, vůbec nic takového. Odpuštění souvisí pouze s námi samotnými. Odpouštíme jen sobě za to, že jsme museli získat tuto zkušenost. Díky ní jsme ale moudřejší. Především proto, že jsme pochopili, že si nezasloužíme trpět.
Takové odpuštění je dobré, abychom jednou provždy přijali, co se stalo. Nemusíme s tím souhlasit ani to chápat. Stačí to jen přijmout jako fakt, který zařazujeme do své minulosti. Kdykoli přijmeme to, co se stalo, jako bychom znovu nahodili motor, sešlápli plynový pedál a mávli rukou nad místem, jež nám nevyhovovalo. Odpustit znamená pustit z hlavy, z přítomnosti, a nechat odejít do minulosti.

Kniha 4

21. června 2018 v 18:45 | Mikalia
Aby partner zůstal, ustupovala, jak mohla. Zřekla se svých nejlepších přátel, protože se mu nelíbili. Snažila se změnit, tak, jak si přál on. Dělala cokoli, i když jí to nebylo blízké. Celou dobu věřila, že když se co nejvíce přiblíží představě, kterou o ní měl partner, bude pro něj atraktivnější. Stal se opak.

Řekl mi, že nezbylo nic, za co by si mě mohl vážit, citovala smutně paní, která obětovala sama sebe - a nyní sama sebe nemohla najít. Bolelo jí srdce, protože každému srdci dělá zle, když se snažíme vydávat za někoho, kým nejsme a ani neumíme být. Natož když se v sobě snažíme nalézt chybu, kterou nalézt nelze. Kdykoli dáváme maximum a druhému to nestačí, dáváme to prostě špatné osobě.

Kniha 2

21. června 2018 v 18:35 | Mikalia
V okamžicích strachu srdce tluče prudce, div nevyskočí z těla, zatímco v příjemných chvílích se zklidňuje. Čím je klidnější, tím roste jeho účinnost. Rozlévá pak totiž ve správných dávkách do celého těla nejen krev, ale i kyslík. Můžeme cítit, jak nám rozdává chuť a sílu. Mozek tohle úplně nedokáže. Je chladný, pragmatický, mocný. Ale ne tak mocný jako srdce.Kniha 1

21. června 2018 v 8:12 | Mikalia
Nikoho nedefinuje to, jaké chyby udělal v minulosti. Každého definuje to, co se DÍKY chybám naučil a kam se DÍKY chybám posunul. Minulost říká to, kde jsme byli, ne to, kde jsme teď.

Kniha

21. června 2018 v 8:10 | Mikalia
Chyby jsou přece normální součástí lidského života. Chyba je cesta vpřed, stačí si ji uvědomit a poučit se. Navíc za jednu chybu nemá smysl platit vícekrát. Jestliže jsme ji napravili, už tím jsme za ní zaplatili.

12 srdcí nádherná kniha

21. června 2018 v 8:09 | Mikalia
Chybovala jsi, pamatuješ? Chceš oživit, čeho ses dopustil a druhé to bolelo? Chceš za staré chyby platit znovu? Chlapec měl nejpokleslejší způsob vedení hádek. Je založený na připomínání chyb, které jsou zapadané minulostí a mnohdy již odčiněné. Tato zničující strategie je zákeřná v tom, že na napadaného partnera účinkuje kdykoli. Staré chyby se vytáhnou, když se to jednomu prostě hodí - zpravidla když chce v nějaké hádce získat vrch a druhého ponížit.

12 srdcí od Petra Casanovy

21. června 2018 v 8:03 | Mikalia
Srdce neumí mluvit. Kdyby umělo, dozajista by na vás volalo: Prober se! Nemůžeš nikoho nutit, aby si pro tebe dělal místo ve svém životě. Já, srdce, jsem šťastné jedině tehdy, pokud cítím, že na mě někomu opravdu záleží. Poznám to tak, že si dotyčný čas udělá - a to i tehdy, když to možná není příjemné, když je nutné BUDOVAT vztah. Srdce velmi bedlivě vnímá, jestli jsme něčí prioritou, nebo nejsme. Proto nás bolí, čím více se doprošujeme. Srdce totiž ví, že v takové chvíli začínáme ztrácet sami sebe. Svou hodnotu i své priority. Tedy to, co nás činí opravdu šťastnými.

12 srdcí část textu

5. června 2018 v 22:26 | Mikalia
Negativní činy nikdy nemohou vést k jiným než negativním výsledkům.

12 srdcí úryvek

5. června 2018 v 22:24 | Mikalia
Boj se, že ztratíš to, co je pro tebe důležité.
Boj se, že někdo jiný bude lepší.
Boj se, že ti jiní budou ubližovat a ty to neovlivníš.

Tak hovoří nízké sebevědomí, které má mnoho důsledků. Žárlivost je pouze jedním z nich.

12 srdcí

5. června 2018 v 22:21 | Mikalia
Cokoli si myslíme, je naše pravda.

Dvanáct srdcí

6. května 2018 v 12:55 | Mikalia
Smutek v srdci je vlastně poslední cenou, kterou platíme za nesprávného partnera.12 srdcí kniha mouder

6. května 2018 v 12:48 | Mikalia
Nauč se milovat sám sebe. Když to dokážeš, nikdo na světě tě nezraní dvakrát stejným způsobem. Uvědomíš si, že člověka, který tě jednou zranil, už podruhé nepotřebuješ.

12 srdcí, nádherná kniha Petra Casanovy

6. května 2018 v 12:32 | Mikalia
O co nemusíš usilovat to pro Tebe ztrácí hodnotu.

12 srdcí Nádherná a pravdivá kniha

2. května 2018 v 22:34 | Mikalia
Nesmím už nikdy ztratit někoho, kdo mě miluje, jen pro to, co o něm jiní říkají. Třeba vědí, co je pro ně pravá láska. Nemají však ponětí o tom, co je pravá láska pro mě.

12 srdcí úžasná kniha

2. května 2018 v 22:28 | Mikalia
Pravá láska se nikdy neptá proč. Pravá láska pouze je.

12 srdcí nádherná kniha

2. května 2018 v 22:18 | Mikalia
Připravíš-li kohokoli o svobodu, dáš mu důvod svobodu hledat.
Nejde svázat ptákům křídla a doufat, že budou létat jako dřív.

12 srdcí Kniha 2

2. května 2018 v 22:16 | Mikalia
Partneři se dívají na problémy vždycky ze svého pohledu. Nedá se říct, že by jeden měl větší pravdu než ten druhý. Někdy jen oba nemají stejné informace nebo zkušenosti. Abychom se vyvarovali nedorozumnění, je nutné komunikovat. Bavit se také o tom, co druhému zůstává skryto. Jen tak můžeme jeden druhému porozumnět.

12 srdcí Kniha 1

2. května 2018 v 22:14 | Mikalia
Láska často začíná z ničeho a končí pro nic.

12 srdcí - Petr Casanova

1. května 2018 v 8:09 | Mikalia
Slzy se spouštějí, když jsou lidé zraněni.
Aby se nám zastřel pohled, o to méně jsme vnímali očima a o to víc srdcem.

12 srdcí kniha

29. dubna 2018 v 7:34 | Mikalia
Žena si vybavila pouze dva důvody, pro které se lidi mění.
První důvod: Někdo/něco člověku otevře mysl. Ten v té chvíli prohlédne, zmoudří, zpravidla po osobní chybě.
Druhý důvod: Někdo/něco člověku zlomí srdce. Ten v té chvíli zeslábne a hledá oporu tam, kde ji dosud nehledal. V tom případě se oba důvody spojily v jeden. Muži došlo, že se dopustil osobní chyby, a pokud v ní bude pokračovat, mohl by nevratně litovat.
Chlapec se od jedné takové chyby rozhodl utéct. Jeho druhá láska si totiž poměrně záhy našla náhradníka. Chlapec to těžko snášel. Na dálku ji častoval urážkami, jak je záletná, ačkoli to byl on, kdo od ní odešel, a ona se jen divila: Vždyť jsi to tak chtěl. Nejtvrdší lekcí pro muže ve vztazích je zjištění, že absolutně nezáleží na tom, jak objektivně dobrý je pro svou ženu. Může být odstaven na vedlejší kolej, jestliže zaváhá a objeví se jiný muž, který je pro ženu víc připravený a jako partner vhodnější.


12 srdcí 18

28. dubna 2018 v 20:56 | Mikalia
V cestě za snem nemusí existovat žádná reálná překážka, která by člověka zastavila. To,co nás nejčastěji zastavuje,je překážka v naší hlavě - naše přesvědčení, že něco nedokážeme zdolat.
Když budu věřit, že něco nedokážu, pak se o to nepokusím.


12 srdcí 17

28. dubna 2018 v 20:53 | Mikalia
Nikdy nedokážeme to, o co se nepokusíme.
A nikdy se nepokusíme o to, v čem si nebudeme věřit.
Dokážu - to je základ každého úspěchu, který člověku umožní vydat se přes první překážku. Tedy přes svůj vlastní strach. Přestal se bát, že si natluče, věděl už totiž jak důležité je poznat chybu. Pak se vrátit znovu na nohy a znovu opakovat : dokážu to.

12 srdcí 16

28. dubna 2018 v 20:49 | Mikalia
Skutečně úspěšní lidé nejsou ti, kdo vyhráli všechny své zápasy, ale ti, kdo překonali všechny své prohry.

12 srdcí 15

28. dubna 2018 v 20:45 | Mikalia
Motivuj se, protože ty sám jsi hlavním tvůrcem své spokojenosti.
Vyrábět si v sobě příjemné pocity způsobuje odraz ze dna.

12 srdcí 14

26. dubna 2018 v 21:04 | Mikalia
Vyrábět si v sobě příjemné pocity způsobuje odraz ze dna.

12 srdcí 13

26. dubna 2018 v 21:00 | Mikalia
Čím více lásky dáváme sobě, tím méně jí pak potřebujeme od druhých.

12 srdcí 12

25. dubna 2018 v 19:45 | Mikalia
Jestliže něco nechceš nebo nemůžeš přijmout, změň to. A jestliže ho nechceš nebo nemůžeš změnit, opusť ho. Problém většiny nešťastných žen je nesprávná domněnka, že se muž sám od sebe změní - ale on to neudělá. A problémem většiny nešťastných mužů je nesprávná domněnka, že žena sama od sebe neodejde - jenže ona to udělá.


12 srdcí 11

25. dubna 2018 v 19:40 | Mikalia
1. Má smysl čekat, že by ještě jednou změnil svůj názor?
2. Kdy vůbec muž říká konečný názor?
3. Proč muži najednou ignorují ty, které dříve potřebovali, a potřebují ty, které dříve ignorovali?
Jak vůbec mužům porozumnět?

12 srdcí 10

25. dubna 2018 v 19:14 | Mikalia
Běžný partner je tak složitý, že jeho činy neodpovídají slovům. Osudový je tak jednoduchý, že dělá přesně to, co říká a říká přesně to, co si myslí.

12 srdcí 9

25. dubna 2018 v 19:13 | Mikalia
Pocit spřízněné duše

Je to vztah, ve kterém můžeš být neospravedlnitelně sám sebou, protože nikdo tě nesoudí. Ukazuješ své já v plné nahotě a druhému to nevadí. Naopak je šťastný, že jsi sám sebou. Poprvé cítíš, že jsi milován za to, kdo skutečně jsi, a ne za plagiát, který se snažíš ztvárnit v domnění, že pro druhého musíš být někdo lepší.

12 srdcí 8

25. dubna 2018 v 19:09 | Mikalia
My ženy dobře víme, že nic nebude jako dřív. A je to dobře. Všechno alespoň může být takové, jaké nebylo ještě nikdy. Co když to bude horší? Jak by to mohlo být horší? Odejde-li z tvého života člověk, na něhož ses nemohl spolehnout, ba který tě podváděl, už jeho odchodem je vše lepší.

12 srdcí 7

25. dubna 2018 v 19:07 | Mikalia
Láska nikdy nebolí. Lhaní, podvádění a ubližování je to, co bolí. Láska nikdy nezklame, zklame jen člověk. A my si musíme zvážit, jestli takové lidi chceme u sebe jako příklad.

12 srdcí 6

25. dubna 2018 v 19:05 | Mikalia
Partnerka najednou a nevratně přestane usilovat o mužovu pozornost, bojovat o něj, odpovídat mu na zprávy, snažit se udržovat konverzaci. Přestane i žárlit, flirtovat jen proto, aby na ni muž žárlil. Přestane mu nahlížet do počítače nebo telefonu, zajímat se o to, zda se zajímá on o ni. Zkrátka přestane se snažit, aby ji miloval. Někomu dříve, někomu později pak dojde, že to všechno partnerka přestala dělat z jediného důvodu. Zjistila, že si zaslouží někoho lepšího.

12 srdcí 5

25. dubna 2018 v 19:01 | Mikalia
Příležitost i peníze totiž odhalují člověka. V plné nahotě ukazují, jaký skutečně je. Snímají škrabošku.

12 srdcí 4

25. dubna 2018 v 19:00 | Mikalia
My ženy jsme z biologických důvodů spjatys přírodou mnohem více než muži. Proto žena více využívá svůj instinkt, intuici i režim přírodních trestů.

Čeho si nevážíme, to je nám dříve nebo později odebráno.

12 srdcí 3

25. dubna 2018 v 18:56 | Mikalia
Jsme jako pro sebe stvoření. Já jsem jako zámek a On jako klíč. Nemáme před sebou žádná tajemství. Nemělo by totiž žádný smysl, abychom jeden před druhým něco ukrývali, jestliže On je klíč k mému zámku. Jsme tedy před sebou stále odemčeni.

Mohl mi dlouze vyprávět a nenudil mě. Mohla jsem sdílet svá trápení, obavy i chyby a On mě nesoudil. Spřízněná duše ti zkrátka vejde do života a ty v té chvíli jasně cítíš, že ji už nebudeš schopen nahradit, pokud odejde.

12 srdcí 2

25. dubna 2018 v 18:52 | Mikalia
Běžného partnera musíš pobízet, aby dal najevo, že mu na tobě záleží. Osudového nemusíš, pro něj jsi zřetelným smyslem jeho života.

12 srdcí 1

25. dubna 2018 v 18:51 | Mikalia
Běžný partner dokáže vnímat tvoji krásu jenom očima. Pro osudového je všechno krásné na tobě očím neviditelné.

 
 

Reklama